logo

Tuesday 31st of March 2020

Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Typické reakcie podvedeného partnera


Reakcie podvedeného partnera:

a) útočná - oklamaný partner preruší všetky formy spolužitia, zruší sa spoločné hospodárenie a oznámi, že podáva návrh na rozvod, pokiaľ neverný partner svoj mimomanželský vzťah okamžite neukončí. To si môže dovoliť na partnerovi málo závislý človek. Útočný postup núti partnera k rozhodnutiu a ak je u neho silná väzba na rodinu a dieťa, môže to viesť k ukončeniu mimomanželského vzťahu a k návratu k rodine.

b) obranná - zruší manželské spolužitie iba čiastočne. Preruší citové prejavy, prejavy lásky a náklonnosti, ale podrží spoločné hospodárenie a nezruší sexuálne spolužitie. Partnerovi dá dlhodobé ultimátum, dokedy musí mimomanželský vzťah ukončiť (niekedy až 1 rok).

Reagovať na neveru je ťažké a asi nikto nedokáže, alebo nemôže, presne povedať, čo by urobil, kým sa do takej situácie naozaj nedostane. Nevera v manželskom zväzku vzniká na základe určitých faktorov, ktoré sú individuálne platné pre ten-ktorý vzťah. Vysporiadanie sa s neverou závisí od jej typu, od osobnosti a temperamentu toho, kto podviedol a toho, kto bol povedený. Závisí aj od fázy, v ktorej s manželstvo nachádza. Preto všeobecne platné odporúčania môžu byť pri vyrovnávaní sa s neverou neraz zavádzajúce a nie vždy uplatniteľné v každom vzťahu. Ale poslúžia ako malá pomôcka.

 

 

Solárne panely a fotovoltaika Láska a vzťahy Angličtina online